Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 14:54
 
19 Mayıs mesajları
Gümüşhane'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.
GÜNDEM Haberi


VALİ OKAY MEMİŞ

“99 yıl önce bugün, ‘Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.’ diyerek gençliğe olan inancını ortaya koyan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlerimize armağan etmiştir.
 
Böylesine değerli bir övgü ve iltifata mazhar olan gençliğimizin,  ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda kendisine düşen sorumluluğun bilincinde olacağına ve Aziz Milletimizin kanını ve canını feda ederek inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde ilelebet payidar kalmasının teminatı olacağına inancım tamdır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL VE CİHAN PEKTAŞ    
 

“19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. 99 yıl önce Samsun’da yakılan istiklal meşalesi; Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile bütün vatan sathına yayılmıştır. 

İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Gençler, toplumumuzun en sağlam yapı taşlarındandır. Büyük medeniyetimizin köklü davasını gençlerimiz omuzlamaktadır. Onlar yalnızca geleceği emanet edeceğimiz bireyler değil; bugünümüzün de teminatıdır. Unutmamalıyız ki, ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte de var olabileceklerdir. Gençlerimiz bu şuurla bilgi seviyelerini artırma istikametinde çaba sarf eden, düşünen, araştıran, sorgulayan, yaşadığı ülke ve dünyanın gelişimiyle ilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir anlayışla hareket etmelidirler.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 99. yıl dönümünün kutlandığını belirten Başkan Çimen, 19 Mayıs'ın, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Türk milletinin varlık ve yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu kaydetti.

Başkan Çimen, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesiyle, milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya ilan ettiğini belirterek, "19 Mayıs 1919 tarihi Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra bağımsızlık ve özgürlük savaşını fiilen başlatan Türk milletinin uyanışının sembolüdür. Atatürk'ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması, bayrağımızın özgürce dalgalandığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolunu açmıştır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla hayat bulan Vatanımızın her karışına sahip çıkıp, korumayı kendimize bir borç olarak görüyoruz" dedi. 

Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesinin de  gençlerimize verilen değerin bir göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Çimen, "Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli hazinelerimizdir. Gençlerimizin milli ve manevi zenginlikleriyle, bütün güzellikleriyle, birlikte, ülkemize ve devletimize sahip çıkacağına inancımız tamdır. Milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve bayrak uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum" ifadelerine yer verdi. 

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının üzerinden 99 yıl geçti. Bu tarih Türkiye’nin kendi kaderini çizdiği dönüm noktalarından birisidir. 19 Mayıs 1919’dan sonra istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla birlikte vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş olduk. Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar uzanan bu süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur. Gazi Mustafa Kemal’in, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı gün olan 19 Mayıs 1919’u Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi, Türkiye gençliğine duyduğu güvenin bir göstergesi olmuştur. Bu güveni Gençliğe Hitabesinde; 'Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir' diyerek, vurgulamıştır. Gençliğe Hitabede de belirtildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti'ni her alanda çağdaş, özgür ve huzurlu bir ülke haline getirip, bizden sonraki nesillere teslim etmek en büyük görevimizdir. Bu aşamada üniversiteler olarak üzerimize düşen rol ise sorumluluk sahibi, duyarlı, çalışkan ve şuurlu gençler yetiştirmektir. Gençler, bizim geleceğimizin teminatıdır. Onlara yapılacak her yatırım, inanıyorum ki geleceğimize yapılan yatırımdır. Gençlerimizden beklentilerimiz çok çalışıp, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olmalarıdır. Geleceğe emin adımlarla ilerlerken, temsilcilerimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bağımsızlığımız için mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

"Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 99. Yıl dönümünü, "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" coşkusu içinde genelde milletimizin tüm bireyleriyle, özelde ise bütün gençlerimizle kenetlenerek kutluyoruz.

Bu günün, "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır.

Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz.

Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak, aynı zamanda Dünya bilim standartlarını yakalamış ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak, yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır.

Bu düşüncelerle, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, bütün gençlerimizi ve tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum"
 

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ ATEŞ
 

“19 Mayıs 1919'da Samsun'da atılan adım, öyle bir kahramanlık destanıdır ki, mazlum milletlere umut, zalimlere ise korku olmuştur. 19 Mayıs 1919'da atılan adım milletin iradesidir. Demokrasi ve bağımsızlığın simgesidir. Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde yegane söz sahibi olmasının miladı olan 19 Mayıs yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir milletin, vatanını sahiplenmesi ve istikbalini yeniden inşa etmesidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da yaktığı özgürlük meşalesi milletimizin sarsılmaz azmi ve kararlılığıyla yedi düvele emsal olan, sonucunda zaferle taçlandırdığımız Milli Mücadelemizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir’ söyleminden yola çıkarak inanıyoruz ki, 19 Mayıs'ın milli ruhuyla çağdaş, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olan Türk Gençliği’nin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak ilelebet yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere değerli Milletimizin ve Gümüşhane halkının Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 19, Mayıs, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
2
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
8
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
9
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
10
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
13
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
14
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
15
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Hiddet, azgın bir ata benzer, haline bırakılırsa kendi ateşiyle yıpranır.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı