Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 16:47
 
23 Nisan mesajları
Gümüşhane'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.
GÜNDEM Haberi


VALİ OKAY MEMİŞ

“Türk milletinin ulusal egemenliğini tescilleyen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920, tarihte eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi veren Aziz Milletimizin iradesinin vücut bulduğu ve “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” ilkesi doğrultusunda millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gün olmuştur.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve dünyadaki tek evrensel çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla ve gururla kutladığımız bugün, meclisimizin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve güveni göstermekte, modern Türkiye’nin çocukların omuzunda yükseleceğine işaret etmektedir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Birinci Meclis’te görev yapan tüm milletvekillerimizi ve bu cennet vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, savaş ve şiddetten arınmış bir dünyanın kurulması temennisiyle, çocuklarımızın tüm dünya çocukları ile birlikte kutladıkları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL VE CİHAN PEKTAŞ

 “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” sözünü şiar edinen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yılını idrak ediyoruz. Milli iradenin tecelligahı, İstiklal Harbimizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda bağımsızlığımızın sembolüdür. Yetkisini yalnızca milletimizden alan Gazi Meclisimiz, 98 yıl önceki ruhla devletimiz ve milletimiz için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

23 Nisan; yüce meclisimizin kuruluşunun yıl dönümü olmasının yanı sıra, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın da bayramıdır. Bu önemli günün çocuklarımıza armağan edilmesi; Türkiye'nin geleceği çocuklarımıza ve gençlerimize olan sarsılmaz güveni göstermektedir. Ülkemizin teminatı çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle geleceği şekillendirecek; daha müreffeh bir Türkiye'nin ve barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle: Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’mızı sevk ve idare eden ilk Meclisimizdeki Milletvekillerini, bütün Şehit ve Gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor; dünya çocuklarının bayramını kutluyoruz.

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 98'inci kuruluş yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın müstesna gün olduğunu belirtti. 

TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazileri rahmet ve minnetle yad eden Başkan Çimen, "'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Türk milleti, tüm imkansızlıklara rağmen ayağına pranga vurulmasına izin vermeyerek, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirdi. Milli iradenin tecelligahı, İstiklal Harbi'nin karargahı TBMM, aynı zamanda bağımsızlığın da sembolüdür. İşte bu anlayışla bizler de milli iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz. 23 Nisan ayrıca demokrasinin, milli iradenin ve millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağız. Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıl dönümünde, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920’de açılan meclisimizin ilk başkanı, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını tazimle yad ediyorum."
 

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. 98 yıl önce, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığını tüm dünyaya ilan etmiştir. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklara armağan ederek dünyada bir ilke imza atmanın yanında, Türkiye’nin geleceğini çocuklarımıza emanet ederek onlara olan güvenini ve umudunu da göstermiştir. Çocuklarımız bu güven ve umudu; barış, kardeşlik, beraberlik ve mücadele azmiyle yoğurarak, çağın gerektirdiği bilgiyle buluşturacaktır. Genç nesil kendilerine sunulan imkânları en iyi bir şekilde değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle daha büyük başarılara ulaşacaklardır. Bizim çocuklarımızdan beklentimiz, çok çalışmaları ve atalarımızın bize emanet bıraktığı bu kutsal vatanı bilgiyle, özveriyle daha aydınlık yarınlara taşımalarıdır. İnanıyorum ki Türk Milleti’nin geleceği, çocuklarımızın yorulmak bilmeyen enerjileri ve çalışma azmi ile daha parlak olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bize bu vatanı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini ve vatanımızı canları pahasına koruyup, kollayan başta 15 Temmuz ve Zeytin Dalı Harekatı’ndaki şehit ve gazilerimiz olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”
 

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

“Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 98. yıldönümü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara bayram olarak armağan edişini bir kez daha coşkuyla kutluyoruz. Ülkemizin gelişip yükselmesi ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmesini, memleketin kendi çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmesine bağlayan Atatürk’ün düşünceleriyle ve tarihimizin gurur dolu sayfalarından ilham alarak yetişen nesiller, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin de teminatı olacaktır. İnanıyorum ki; uluslararası boyutta kutlanan tek çocuk bayramı olarak dünyada kabul gören 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile diğer milli bayramlarımız vesilesiyle yaşanacak kenetlenme sayesinde büyük Türkiye hedefi kısa zamanda gerçekleşecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimin, özellikle de çocuklarımızın Bayramı’nı kutluyor; 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, başta olmak üzere bağımsızlığımız için canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor, bayramın ilimizdeki yavrularımız başta olmak üzere tüm dünya çocuklarına sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

“23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğinin belirlendiği, egemenliğin kayıtsız şartsız millet iradesine bırakıldığı ve Türk Milletinin bağımsızlığını bütün dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. Yılı, Atatürk’ün Çocuklara armağan ettiği ve Dünyada tek olan,k

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 23, Nisan, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
2
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
8
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
9
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
10
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
13
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
14
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
15
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı